Ndahet në dysh asfalti në Durrës pas tërmetit sonte

Periskopi.com Lajme

Tërmeti i mbrëmjes së të shtunës në orën 21:53 në Hamallaj ka shkaktuar një çarje në Bulevardin kryesor të qytetit të Durrësit duke shkaktuar dhe më shumë panik tek qytetarët.

Lëkundja sizmike me magnitudë 4.5 Rihter ka dëmtuar mes për mes rrugën që të çon nga Bashkia e qytetit të Durrësit drejt Vollgës.

Ende nuk ka të dhëna për dëme të tjera nga ky tërmet, por raportohet se ai është ndjerë i fortë në disa qytete.

Ndahet Irina Shayk, kësaj here duron vetëm katër vjet

Periskopi.com Showbiz

Aktori Bradley Cooper dhe aktorja Irina Shayk i kanë dhënë fund lidhjes së dashurisë pas katër vjetësh bashkë.

Dyshja kishin nisur aventurën e përbashkët më 2015, ndërkaq dy vjet më vonë në jetë kishte ardhur bija e tyre, Lea De Seine.

Ky lajm vjen katër muaj pas performancës së shumëpërfolur të tij dhe Lady Gaga-s në ceremoninë e çmimeve Oskar.

Këta dy të fundit ishin pjesë e mediave shkaku edhe i kimisë së madhe që kishin në filmin “A Star is Born”.