Momenti jo i këndshëm i Lloris, insekti i futet në gojë gjatë lojës

Periskopi.com Botërori 2018

Portieri i Francës pati një moment jo të mirë gjatë kohës kur skuadra e tij përballej në çerekfinale me Uruguain.

Ai e shmangi ngadalë gëlltitjen e një insekti në kohën kur ekipi i tij barazonte ndaj ekipit latin.

A huge dragonfly flew into the mouth of Hugo Lloris early on in the first half against Uruguay

The France goalkeeper fortunately didn't swallow the gigantic insect and spat it out 

The 31-year-old was not the first player to have been distracted by insects this World Cup

Portieri ishte duke analizuar lojën para se insekti të fluturonte në gojën e tij.

Lloris shprehu neveri para se të shpërthente duke flakur jashtë insektin agresiv, raportoi “DailyMail”, transmeton Periskopi.

Lojtarët kanë shpesh herë të zënë me pilivesa gjatë turneut në Rusi, vera e nxehtë që ka rritur numrin e tyre.

Edhe pse pilivesat janë më pak të zakonshme se mushkonjat dhe mizat, ende ka një numër të madh të tyre në Nizhny Novgorod./Periskopi/