Transferimet më të mira ndër vite falas në Premier Ligë, a do të jetë Messi i radhës?

Periskopi.com Sporti

Gjatë afateve kalimtare, skuadrat tentojnë të blejnë lojtarë me çmime sa më të ulëta, ndërsa preferojnë shumë edhe ata që janë pa kontrata, që mund të transferohen falas.

Të imagjinosh se do vjen një ditë që mund ta transferosh falas Lionel Messin, kush e kishte menduar këtë?

Kjo situatë tashmë është krijuar, dhe ylli argjentinas po kërkon largimin nga Barcelona, duke shfrytëzuar klauzolën e tij, që i mundëson largimin falas.

Manchester City janë skuadra favorite për të siguruar shërbimet e tij, pa harruar edhe PSG-në dhe Interin.

Kjo situatë me Messin, ka bërë që DailyMail të mbledh në një vend transferimet më të mira falas që kanë bërë skuadrat angleze ndër vite, duke përfshirë edhe Thiago Silvan, që së fundi iu bashkua Chelseas nga PSG.

Teddy Sheringham – Manchester United to Tottenham

Yuri Djorkaeff – Kaiserslautern to Bolton

Craig Bellamy – Cardiff to Liverpool

Marc Albrighton – Aston Villa to Leicester

Brad Friedel – Liverpool to Blackburn

Demba Ba – West Ham to Newcastle

Gareth Barry – Manchester City to Everton

Thomas Hitzlsperger – Bayern Munich to Aston Villa

Esteban Cambiasso – Inter Milan to Leicester City

Gianluca Vialli – Juventus to Chelsea

Zlatan Ibrahimovic – PSG to Manchester United

Josh King – Blackburn to Bournemouth

Alan Stubbs – Celtic to Everton

Jay-Jay Okocha – PSG to Bolton

Michael Ballack – Bayern Munich to Chelsea

Gus Poyet – Real Zaragoza to Chelsea

James Milner – Manchester City to Liverpool

Gary McAllister – Coventry to Liverpool

Ruud Gullit – Sampdoria to Chelsea

Sol Campbell – Tottenham to Arsenal