Çfarë i tha Mozzikut? Ky është teksti i plotë në shqip i këngës së Loredanës

Periskopi.com Showbiz

Loredana po arrin që në një mënyrë ose tjetrën të jetë e komentuar.

Artistja shqiptaro-gjermane ka publikuar mbrmë projekti më të ri “Angst” bashkë me videoklip.

Kënga e re ende pa u bërë 24 orë nga publikimi ka arritur në shifrën e mbi 1 milion klikime në Youtube.

Në këngë e re, Loredana nuk e lë pa e përmendur dhe babin e fëmijës së saj, Mozzik duke thënë që do ta rrespektoj gjithmonë.

“Dhe për Mozzik, ti je babai i vajzës sime,” thotë reperja. “Kështu që lëri komentet. Unë kurrë s’do të flas keq për babain e fëmijës tim. Sepse ka diçka që quhet edukatë dhe respekt.” , thotë Loredana.

Ashtu si projektet tjera, Loredana edhe këngë e radhës e ka publikuar në gjuhën gjerman, por tashmë është lansuar edhe një version me tekst në gjuhën shqipe.

Pas ndarjes nga Mozzik, Loredanes i ndodh diçka e papritur

Periskopi.com Showbiz

Loredana “rrëmben” një çmim në “Swiss Music Awards”.

Sukseset e Loredanës kanë kaluar kufijtë shqiptarë dhe këtë po e dëshmon çdo ditë e më shumë.

Artistja e njohur famë bazë e ka të përqendruar në Zvicër, atje ku së fundi u shpërblye me një çmim prestigjioz.

Reperja mbrëmë ishte pjesëmarrëse në ndarjen e çmimeve “Sëiss Music Awards” ku edhe u shpërblye me “Best Breaking Act”.

Përveç kësaj, Loredana poashtu performojë në skenën gjigante të një prej eventeve më të mëdha muzikore në Zvicër.

Ndryshe, “Kein Wort” mban titullin kënga e saj e fundit që e solli bë bashkëpunim me Juju.

Tayna para pasqyrës, tregon belin dhe të pasmet e formësuara

Periskopi.com Showbiz

Tayna po shijon suksesin e projektit të fundit “Lakmitare” që e solli në bashkëpunim me reperin e njohur, Mozzik.

Reperja e mirënjohur krahas angazhimeve me koncerte, po arrin të gjejë kohë edhe për tu relaksuar, siç ka bërë së fundi.

Së bashku me disa mikesha të saj, Tayna së fundi ka udhëtuar në Londër, nga ku ka publikuar imazhe të ndryshme.

Edhe së fundi, repeja solli një fotografi tejet joshëse para pasqyrës, teksa shihet e veshur me shumë stil.

Tayna u shfaq seksi duke vënë në pah të pasmet seksi dhe belin e hollë.

Ndryshe, reperja po punon për projekte të reja, që pritet të publikohen së shpejti.

Loredana e ka problem ta harroj Mozzikun, publikon një foto të tijën

Periskopi.com Showbiz

Emrat e dyshes lakohen mjaft shpesh në mediat rozë.

Loredana dhe Mozzik janë nga emrat më të përmendura në shoubiz, mediat vazhdojnë të bëjnë lajme për lidhjen e tyre edhe muaj pas ndarjes..

Së fundmi reperja e cila po korr suksese në arenën ndërkombëtare ka befasuar publikun me postimin e bërë në Instastory.

Ajo para pak orëve ka ndarë një foto të Mozziku ku reperi shihet duke mbajtur vajzën e tyre Hanën në gjoks, dhe si mbishkrim Lori kishte lënë disa figura të zemrës.

Tayna shfaqet mes dy ‘bishave’, e bën gjestin e pahijshëm

Periskopi.com Showbiz

Tayna është këngëtarja që po bën bujë në muzikën shqiptare.

Ajo u bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe këngët e saj u bënë të gjitha hite.

Tayna është shumë e angazhuar tani në mbrëmje e koncerte të ndryshme.

Sot ajo ka publikuar një foto disa foto ku shfaqet duke pozuar në mesin e dy veturave luksoze, të cilat i ka blerë së fundmi.

Ndërsa ajo ka bërë gjestin e pahijshëm duke e ngritur gishtin e mesëm. Kujt po i drejtohet me këtë gjest, këtë e di vetëm Tayna.

S’ka më dyshime: Fotot nxjerrin zbuluar se me kë shoqërohet Loredana

Periskopi.com Showbiz

Pas ndarjes nga Mozzik, mediat online aluduan për një romancë të mundshme të Loredanës me producentin Macloud, zhvillim aspak i vërtetë.

Më pas, në media doli një fotografi e Loredanës në aeroplan me reperin nga KMN, Zuna.

Afërsia në foto ku Loredana kishte përfunduar në prehrin e Zunës bëri që të dyshohet për një raport mes dyshes, i cili mesa duket është i vërtetë.

Një tjetër detaj i ka nxjerrë zbuluar sot dy protagonistët të cilët kanë qenë bashkë.

Kjo është kuptuar nga postimet brenda makinës së njejtë me çrast Loredana është kujdesur që të kap pak në kamerë veshjen e Zunës, të postuar edhe nga vetë reperi.

Një varg i postimeve, aspak të rastësishme duket se e kanë përçuar mesazhin e nevojshëm – dyshja kanë kalur edhe ditën e sotme bashkë në çfarëdo lloj raporti që mund të kenë

https://www.instagram.com/p/B58HYfUq33p/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

‘Kein wort’ titullohet kënga e re e Loredanës

Periskopi.com Showbiz

Loredana ka lansuar video-projektin e ri.

Loredana Zefi si edhe projektet e tjera, edhe këtë të fundit ka vendosur ta publikoj gjatë orëve të para të mëngjesit.

Reperja në bashkëpunim me Juju kanë sjellë këngën ‘Kein wort’ që në shqip i bie ‘Asnjë fjalë’ e cila për vetëm 9 orë ka arritur të numëroj mbi 400 mijë klikime në Youtube.

Si edhe në këngët e kaluara muzika është punuar nga Miksu dhe Macloud.

Sakrifica për të bërë një fotografi perfekte, ja çka i ndodhi Taynes

Periskopi.com Showbiz

Reperja Tayna vazhdon të jetë ndër emrat më të pëlqyer të muzikës hip-hop në vend.

Ajo është shumë aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave ndan herë pas here me fansat imazhe të ndryshme nga jeta e përditshme.

Së fundmi, Tayna publikoi për ndjekësit e saj në InstaStory një ‘selfie’ shumë atraktiv para pasqyrës. Ku tregonte linjat atraktive.

Reperja nga Prizreni në mbishkrimin e fotografisë e bëri të ditur se kishte bërë një ‘sakrificë’ për të arritur këtë pozë.

“Pas kësaj foto u theva dhe desh mu ndal fryma”, shkroi Tayna përbri këtij imazhi, përmes së cilit ka ngacmuar imagjinatën e fansave, transmeton telegrafi.

Ajo përndryshe këto ditë është duke shijuar disa ditë të mira pushimi, pas një angazhimi intensiv në projekte muzikore dhe koncerte.

Loredana dhe reperi gjerman, Bonez MC reagojnë për herë të parë pasi u tha se janë në lidhje

Periskopi.com Showbiz

Kohëve të fundit, reperja nga Ferizaj, Loredana Zefi, është kthyer në një nga personazhet më të përfolura në mediat rozë.

Pas ndarjes nga bashkëshorti i saj, Mozzik, biondja është komentuar për një romancë me reperin gjerman, Bonez.

Madje, edhe mediat e huaja aluduan në një lidhje të tyre, duke bërë shkrime nga më të ndryshmet.

Por, të njëjtit kanë vendosur të thyejnë heshtjen, gjersa i hedhin poshtë të gjitha thashethemet për këtë lidhje.

Në një fotografi të publikuar nga reperi Bonez në llogarinë e tij personale, Instagram, ku shihet krah Loredanës, ai shkruan: “Thashetheme. I dua”.

Nuk ka munguar as komenti i këngëtares, e cila ka shkruar: “Edhe unë i dua”.

Me pak fjalë, ky postim lë të kuptohet se nuk ka asnjë lidhje më shumë mes tyre dhe se Lori akoma është nënë ‘single’.

Në anën tjetër, Loredana dhe Mozzik u ndanë para disa muajve, ku momentalisht ajo që i bashkon është vajza e tyre, Hana

Melinda ju “çmend” me fotot e fundit

Periskopi.com Showbiz

Reperja Melinda Ademi, e cila ka lansuar një rap-baladë këtë muaj me titull “Karma” ka vazhduar t’i gostit fansat e saj me foto të nxehta

Reperja është parë duke bërë një paraqitje tepër të nxehtë nga vaska.

Por, këtë foto Melinda e ka bërë me një qëllim tjetër.

Ajo në njëfarë forme e ka bërë atë si një dhuratë për fansat e saj të cilët e klikuan këngën e saj më të re “Karma”.

“Karma, një milion shikime në Youtube. Falëminderit krejtve!”, ka shkruar Melinda.

Kujtojmë se Melinda ka bërë disa foto seksi kohëve të fundit, disa prej të cilave janë edhe pjesë e klipit të saj të ri.

‘Pse je kaq e shëmtuar?’ – Tayna ia mbyll mirë gojën ndjekësit në Instagram

Periskopi.com Showbiz

Reperja e njohur Tayna, në një kohë të shkurtër, është kthyer në një ndër reperet më të suksesshme të Showbizit shqiptar.

Ajo është po ashtu shumë aktive në rrjete sociale ku publikon shpesh foto nga përditshmëria.

Së fundmi reperja ka postuar në profilin e saj të Instagramit një foto ku shihet me flokë të kapura dhe me një grim të lehtë.Si gjithmonë fansat e kanë komplimentuar, por nuk kanë munguar as komentet negative. Blini ndjekës të instagrami via Twicsy.com.

“Përse je kaq e shëmtuar?”, i ka shkruar një ndër ndjekësit.

Tayna shfaqet pa grim dhe provokon me veshjen e saj

Periskopi.com Showbiz

Tayna veçohet si një artiste mjaft e suksesshme, e cila për një kohë të shkurtë arriti të bëhet një emër mjaft i madh i zhanrit rep.

Secila këngë që lanson kap pas vetes qindra e mijëra klikime. Sidomos bashkëpunimi i saj me Dafina Zeqirin që kapi shifrën prej 28 milionë klikim.

Kur është fjala për provokime menjëherë na shkon mendja te rep artisja e re Tayna, pasi që me apo pa qëllim ajo iu ka marrë dorën dhe po ia arrin mjaft mirë.

Sa provokon me foto, sa me video sa edhe me përshkrime që iu hedh sipër postimeve. Me gjasë tani veç ka filluar ta shtoi dozën.

E kemi parë gjithmonë të grimosur e me ndryshime të shpeshta në pamje, por a e keni parë se si duket e pa grimosur, shkruan “Kosovarja”.

Natyrisht, që as ju nuk do ta njihni aq ndryshe sa duket.

Tayna dhuron të ardhurat e koncertit të ardhshëm për familjen Abazi (VIDEO)

Periskopi.com Showbiz

Reperja e njohur Tayna ka treguar se ka zemër të madhe.

Ajo në emisionin NIN në Klan Kosova ka vendosur që të dhurojë të gjitha paratë e grumbulluara nga koncerti i saj i ardhshëm për familjen Abazi e cila humbi dy djemtë e saj në tërmetin shkatërrues në Shqipëri.

“Unë kam ndihmuar edhe më herët edhe pse nuk kam qejf kurrë që publikisht të tregojë për një gjë të tillë. E kam parë që nuk po interesohen shumë për familjen Abazi të Gjilanit që kanë qenë pjesë e kësaj fatkeqësie dhe kam dëgjuar po ashtu që nuk i kanë kushtet shumë të mira. Po dua që të ardhurat e koncertit të ardhshëm t’i dedikoj te familja Abazi, përveç atyre që i kam dhuruar në Shqipëri”.

Ajo ka bërë apel te të gjithë ata që kanë mundësi ta ndihmojnë familjen Abazi pas humbjes së dy djemve të saj të cilët pas vetes kanë lënë edhe fëmijë.

Tayna ka thënë po ashtu se e ka zemrën e thyer nga kjo gjendje e vështirë në Shqipëri, por në anën tjetër tha po ndjehet mirë se shqiptarët janë bërë bashkë dhe po  e ndihmojnë Shqipërinë.

Loredana shfaqet duke gjuajtur me armë

Periskopi.com Showbiz

Loredana Zefi ka qenë mjaft e komentuar gjatë këtij viti që po lëmë pas.

Reperja e njohur fama e të cilës ka kaluar kufijtë shqip folës, së fundi u nda nga reperi Mozzik me të cilin ka një vajzë.

Ndërsa ajo muaj më parë u akuzua nga një çift zviceran se ka mashtruar ata duke u marrë atyre gjatë tre viteve një shumë prej 900 mijë frangash zvicerane.

Por, sukseset dhe aktivitet muzikore të Loredanës nuk u ndalën për asnjë moment.

Ajo poashtu është aktiv edhe në rrjete sociale, së fundi rep-artistja ka publikuar një video, në të cilën u shfaq duke gjuajtur me armë zjarri si një profesioniste.

Ndryshe, Loredana tashmë po vazhdon turneun e saj pa Mozzik.

Tayna ftohet në Brazil për të kënduar nga ylli i Realit, Vinicius Jr.

Periskopi.com Showbiz

Reperja shqiptare, Doruntina Shala e njohur me emrin e artit, Tayna, vazhdon të jetë një nga emrat më të përfolur në showbizin shqiptar dhe jo vetëm.

Ajo tashmë padyshim se ka kaluar kufijtë, projektet e së cilës përveç sukseseve të mëdha në vendin tonë janë duke u shpërndarë dhe dëgjuar në vende të ndryshme të botës.

Së fundmi, projektin e saj të fundit e njëherësh të ri “Sicko”, u bë e ditur se e ka dëgjuar edhe sulmuesi i Real Madridit, Vinicius Junior, i cili publikoi një postim në rrjetet sociale.

Ky i fundit duket se vazhdon të jetë në kontakt akoma me këngëtaren shqiptare, pasi e ka ftuar atë të këndojë në Brazil.

Në opsionin pyetje- përgjigje të Doruntina Shalës në Instagram, Junior i ka thënë 23-vjeçares se dëshiron një shou në Brazil dhe një përgjigje nga ana e saj nuk ka munguar.

Ylli i Realit, Vinicius Jr fton Taynën në Brazil për të kënduar (Foto: Instagram)

Sakaq, edhe pse jemi në fund të këtij viti, Tayna është akoma duke punuar në projekte të reja dhe së shpejti pritet të prezantohen para publikut.

“Sicko” përndryshe ka kaluar shifrën e 9.5 milionë klikime në kanalin zyrtar, YouTube.

 

Tayna paralajmëron: Do ta mbaj kurorën përgjithmonë

Periskopi.com Showbiz

Tayna po vazhdon të jetë një nga këngëtaret më të suksesshme në vend dhe jo vetëm.

Sukseset e saj të një pas njëshme bëjë që ajo të jetë e kërkuar në mbrëmje muzikore kudo në botë, shkruan Indeksonline.

 

 

Rep-artistja e njohur krahas projekteve muzikore shpesh herë befason edhe me ‘freestyle’, një të tillë e ka publikuar vetëm pak ditë më parë e që u prit mjaft mirë nga publiku.

Deri tash me lansimin e fundit ajo ka arritur të mbledh mbi gjysmë milion klikime në kanalin ‘Youtube’ teksa paralajmëroj se ky është vetëm fillimi.

“Gjysmë milionë klikime në frrestyle. 2020 nuk ka përfunduar ende, ky është vetëm fillimi. Do ta mbaj kurorën përgjithmonë”, ka shkruar Tayna.

Tayna merr vëmendje me një video duke bërë ‘twerk’, teksa shfaqet me plot stil

Periskopi.com Showbiz

Ajo është shndërruar në një nga personazhet më të pëlqyera në trojet shqiptare e njëherësh shumë e përfolur nga publiku. 

Dhe artistja nga Prizreni, Tayna, vazhdon të rrëmbejë vëmendje sa herë që ndan me ndjekësit postime në rrjetet sociale.

E tillë shfaqet edhe në videon e fundit të hedhur në rrjetin social, Instagram, derisa shfaqet tejet tërheqëse duke bërë ‘twerk’ para një publiku të gjerë, në një nga performancat e saj.

Duke mos përshkruar asgjë më shumë, Doruntina Shala (emri i vërtetë i Taynës) duket e mahnitshme dhe padyshim se mori gjithë vëmendjen e të pranishmëve.

Në ndërkohë, të shumta janë edhe komentet që mori krahas videos, duke arritur mbi 27.674 pëlqime për vetëm disa minuta.

E njëjta aktualisht ndodhet në Turqi, duke shijuar disa ditë pushimi ndërkohë që po vazhdon të jetë tejet e pranishme në koncerte edhe në Evropë.

Sa i përket projekteve muzikore, “Sicko” mban titullin kënga e fundit e publikuar nga Tayna dhe që u mirëprit mjaft shumë nga publiku.

https://www.instagram.com/p/B42P39oA4nl/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Çfarë po kërkon Loredana në Spanjë

Periskopi.com Showbiz

Loredana po shton sukseset e saj muzikore përherë e më shumë.

Reperja e famshme shqiptare, fama e të cilës ka depërtuar edhe në vendet gjermano-folëse krahas turneut botëror, ka nisur punën edhe për projekte të reja.

Dhe për shkak të kësaj ajo është nisu drejt Spanjës si duket për xhirimet e reja, kështu ka zbuluar grimerja e saj.

“Spanjë ne po vijmë”, ka shkruar ajo në imazhet që shihet përkrah Loredanës.

Tayna, shqiptarja e parë në ballinën e revistës gjermane

Periskopi.com Showbiz

Revista gjermane ‘Life’ e ka përzgjedhur Taynën për ballinën e muajit tetor.

Reperja e njohur shqiptare, Tayna, është përzgjedhur nga revista gjermane ‘Life’ për ballinën e muajit tetor.

Ajo është artistja e parë shqiptare e cila shfaqet në ballinën e kësaj reviste.

‘Life’ në llogarinë zyrtare në Instagram ka shkruar. “Ballina e revistës “Life”, për tetor të vitit 2019 me reperen më të mirë të momentit Tayna. Artistja e parë shqiptare në ballinën e një reviste gjermane”.

Ishte edhe Tayna ajo e cila e ka publikuar më pas foton në llogarinë e saj në Instagram.

Kujtojmë se ajo karrierën muzikore e nisi fuqishëm dhe po vazhdon tani që të njihet edhe jashtë vendeve shqipfolëve.

https://www.instagram.com/p/B3kOOi9oIm4/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Pasi e “hëngrën për darkë”, Tayna tani shfaqet e shtrirë në krevat

Periskopi.com Showbiz

Reperja Tayna po vazhdon me foto interesante por edhe thënie të tjera në rrjetet sociale

Derisa dje kishte postuar një foto ku nuk kishte të veshur jelek dhe ishte mjaft prokative, të njëjtën gjë e ka bërë edhe sot reperja Tayna.

Ajo ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet në një shtrat e ulur me të brendshme të kaltra.

https://www.instagram.com/p/B3efm3Cg64Q/?utm_source=ig_web_button_share_sheet