Rihanna dhe themeluesi i Twitter dhurojnë 4,2 milionë dollarë për viktimat e dhunës në familje

Periskopi.com Showbiz

Rihanna po bashkohet me shefin në Twitter Jack Dorsey për të ndihmuar një segment të prekshëm të popullatës – të mbijetuarit e abuzimit në familje.

Artistja 32-vjeçare njoftoi një përpjekje të përbashkët financimi midis Fondacionit Clara Lionel – themeluar nga Rihanna në 2012 – dhe Dorsey, 43 vjeç, për të adresuar trazirat e mëdha të rasteve të dhunës në familje që kanë ndodhur në Los Angeles që nga përhapja e  koronavirusit, transmeton Indeksonline.

Sipas Autoritetit të Strehimit në Los Anxhelos, afro 90 njerëz në javë janë larguar nga strehimoren e dhunës në familje pasi urdhri “Safer at Home” hyri në fuqi në fund të marsit.

Fondet e kombinuara 4,2 milionë dollarë “do të ofrojnë 10 javë mbështetje, përfshirë strehimin, ushqimin dhe këshillimin për individët dhe fëmijët e tyre që vuajnë nga dhuna në familje në një kohë kur strehëzat janë të plota dhe incidentet janë në rritje,” për një njoftim për shtyp.

“Viktimat e dhunës në familje ekzistojnë në të gjithë botën, kështu që ky është vetëm fillimi,” thuhet gjithashtu në deklaratë. Rihanna tashmë ka dhuruar 5 milionë dollarë për të ndihmuar në luftimin e pandemisë dhe Dorsey njoftoi se do të dhurojë 1 miliard dollarë të kapitalit të tij, gati një e treta e vlerës së tij neto drejt luftimit të koronavirus

Brenda festës madhështore të Rihanës

Periskopi.com Showbiz
Sot një nga emrat më të veçantë në skenën e shoubiznesit feston ditëlindjen.

Fituesja e Grammy mbush 32 vjeç sot, dhe ajo po feston me një udhëtim tropikal në Meksikë. ‘E News’, ka mësuar se këngëtarja aktualisht është me pushime me më të dashurit e saj për ditëlindjen.

Ishte një festë e madhe ku të ftuar kishte miqtë dhe familjen e saj. Ata kaluan mbrëmjen e së mërkurës me darkë dhe vallëzim. “Të gjithë u mirëpritën në mbrëmje me një linjë mariachis që performonin dhe gotat me tequila kalonin përreth.” – i thotë një burim E!News.

“Kishte aranzhime me tullumbace, lule shumëngjyrësh dhe dekor meksikan si brenda, ashtu dhe jashtë”.

“Ata kishin një tryezë të gjatë në natyrë të shtruar për darkë dhe mariachis vazhduan të performojnë.”

Pas darkës ata “pastruan gjithçka larg” dhe kishin një “festë të madhe vallëzimi”, sipas burimit.

Disa video janë shfaqur në internet që të ftuarit bënë në festë:

 

View this post on Instagram

 

The tone of her voice when she says “it’s my birthday”… She’s the cutest. Happy birthday baby🎈❤

A post shared by Rihanna News & Updates (@badgirlrobyn) on

Rihanna lanson koleksionin e ri të veshjeve (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rihanna i bën gjërat ashtu siç dëshiron vetë.

Ajo publikon albume me kushtet e saj, refuzon një ftesë për të performuar në Super Boël Halftime Show dhe lanson koleksionet e saj të modës jashtë afatit të industrisë. Ajo bën të papriturën.

Në të vërtetë, liria dhe vetë-shprehja është ajo që ajo mishëron. Nga muzika e saj deri tek marka e saj e bukurisë e deri tek linja e saj e të brendshmeve.

Ky parim merr formë në botimin e koleksionit të saj të fundit për markën e saj të veshjeve. Të bëra në dyshe, 2-20, formacioni 14-copësh është i përbërë me shirita të tepërt, pantallona që përputhen, funde lëkure dhe triko dhe këmisha.

Por ajo që e çon vërtet koleksionin në nivelin tjetër janë përpjekjet e marketingut të markës. Realizuar nga fotografi Thurstan Redding, fushata përmban një grup modelesh që përmbajnë plotësisht misionin e diversitetit të Rihanna-s.

Krahas kësaj, ishte vet ylli i muzikës që mori gjithë vëmendjen në javë e modës në “NewYork”, e veshur e tëra nga koleksioni i saj i ri i veshjeve./Indeksonline/

 

Rihanna ekspozon gjoksin, derisa pozon pranë pemës së Krishtlindjeve

Periskopi.com Showbiz

Rihanna së fundmi ka publikuar disa fotografi mjaft të ‘nxehta’ nëpër rrjetet sociale.

Këngëtarja e hitit ‘Diamonds’ dukej tërheqëse në të zeza teksa po argëtohej në shtëpi me mikeshën e saj Alexa.

“Kur mbetesh në shtëpi vetëm me Alexan”, ka shkruar ajo sipër fotografisë.

Stilistja dhe këngëtarja e njohur ndërkombëtarisht, zbuloi pemën e saj mahnitëse të Krishtlindjeve, e cila ishte ndezur dhe zbukuruar me dekore të veçanta.

 

 

Kujtojmë që Rihanna është një nga këngëtaret më të njohura dhe më të atraktive në botë.

Rihanna e pa nga afër magjinë e Paulo Dybalas mbrëmë, klubi me dhuratë të veçantë për të

Periskopi.com Sporti

Juventusi mposhti Atletikon e Madridit me rezultatin minimal 1-0, falë supergolit të Paulo Dybalës, duke siguruar vendin e parë në grup, në një mbrëmje ku nga shkallët e stadiumit po i ndiqte edhe një personazh VIP.

Riri

Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur, Rihana, që ishte e pranishme në “Allianz Stadium”, teksa klubi bardhezi përfitoi nga rasti, për t’i dhuruar edhe një bluzë të personalizuar me emrin e shkurtuar të saj “Riri”, mbi shpinë.

Rihana Juve Rihana5 Rihana

 

Rihanna: Njeriu më i sëmurë mendor në Amerikë tani për tani është Donald Trump

Periskopi.com Showbiz

Ylli i muzikës pop, Rihanna e ka quajtur Presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump si një ndër njerëzit më të sëmurë mendor në Amerikë tani për tani.

Në një intervistë për ‘Vogue’, Rihanna “thumboi” përsëri Tumpin, pasi që herën e parë kishte bërë virale një postim në instagram në gusht, ku kishte kritikuar presidentin Trump për dështimin në thirrjet kundër akteve terroriste që ndodhën në El Paso, Texas, Dayton dhe Ohio.

Kurse, në intervistën e fundit ajo tha se njerëzit çdo herë e më shumë po vriten, ndërsa nuk po intervenohet asgjë, sipas këngëtares kjo është plotësisht raciste sepse është duke u marrë krejt normale, për shkak të ngjyrës së lëkurës së tyre.

“Njerëzit po vriten nga armët e luftës që i blenë legalisht. Kjo nuk duhet kurrsesi të jetë normale. Dhe fakti që është klasifikuar si diçka e ndryshme për shkak të ngjyrës së lëkurës së tyre, është një shuplakë në fytyrë. Është plotësisht raciste”.

“Vendos një njeri arab me të njëjtën armë dhe nuk ka asnjë mënyrë që Trump të ulet atje dhe ta adresojë atë publikisht si një problem të shëndetit mendor. Qenia më e sëmurë mendore në Amerikë tani duket se është presidenti”, ka përfunduar ajo.

Rihanna publikon autobiografinë e saj vizuale me 1 mijë foto

Periskopi.com Showbiz

Rihanna ka publikuar një libër prej 1,000 fotosh të vetes, që ka kushtuar afërsisht 116 mijë dollarë.

“Autobiografia vizuale” përfshin imazhe të jetës së  saj,  duke u relaksuar në plazhe apo në vende të tjera.

Në autobiografi përfshihen edhe komentet e mësuesve të saj, ku njëri nga ata është shprehur se Rihanna ka qenë e sigurt në vetvete dhe ka treguar qëndrim pozitiv.

“Ka qenë shumë e qetë në marrjen e vendimeve dhe vigjilente për të vepruar”, është shprehur mësuesja e saj.

Në përgjithësi mësuaesit në Barbados janë shprehur shumë pozitive për të.

Fansat  do të kenë të mundur të njohin jetën e Riahnnës nëpërmjet fotove dhe libri vizual po i  korr shumë sukses këngëtares.

Rihanna së shpejti do të sjellë librin autobiografik

Periskopi.com Showbiz

Rihanna do të publikojë një libër autobiografik. Këngëtarja planifikon të nxjerrë librin e titulluar “Rihanna” këtë muaj.

Fansat e yllit të muzikës do të kenë mundësinë të kenë në duart e tyre më shumë se 1000 imazhe në 504 faqe.

Disa nga fotot e saj nuk janë parë kurrë më parë dhe dokumentojnë jetën e Rihannës, që nga periudha para famës deri në ditët e sotme.

Ndërkohë vetë këngëtarja mezi po pret të publikojë librin.

“Jam e emocionuar të ndaj me ju këtë koleksion imazhe të pabesueshme. Po punojmë me librin për më shumë se 5 vjet dhe jam shumë e lumtur që më në fund po arrijë ta ndaj me ju të gjithë”, shprehet Rihanna.

Libri pritet të publikohet më 24 tetor./atsh

Trendi i ri po vjen, pas Duas dhe Rihannas, edhe Rita Ora vjen me këtë ndryshim

Periskopi.com Showbiz

Trendi i ri me flokë të shkurta të stilit ‘bob’ me baluke duket se është kthyer në modë.

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa u pa të ketë bërë një ndryshim të tillë dhe i shkonte shumë.

Pas saj ka qenë edhe këngëtarja tjetër shqiptare me famë botërore Rita Ora e cila ka publikuar një fotografi ku shihet me të njëjtin stil flokësh, duke paraqitur një dukje mjaft të mirë.

Kujtojmë që edhe këngëtarja Rihanna u pa të ketë aplikuar këtë stil flokësh.

 

Rihanna me poza të ‘nxehta’ nga shtrati

Periskopi.com Showbiz

Rihanna ka ndarë disa imazhe nga fotosesioni i ri

Rihanna edhe pse i ka munguar fansave të saj në muzikë, nuk ka lejuar që emri i saj të harrohet dhe këtë e ka bërë duke publikuar imazhe shumë provokuese ku shfaq format e përkryera trupore, shkruan lajmi.net.

Këngëtarja ka lansuar linjën e të brendshmeve ‘Fenty’ dhe këtë e ka bërë në mënyrën më të mirë duke i promovuar në trupin e saj.

Ajo minuta më parë ka ndihmuar ndjekësit t’i hapin sytë në këtë mëngjes me poza të ‘nxehta’ nga shtrati ku vëmendjen marrin të pasmet ‘bombastike’ të këngëtares.

Rihanna e bën edhe këtë eksperiment në veshjen e saj (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rihanna njihet si një prej artisteve që eksperimenton më së shumti në stil

Këngëtarja ditët e fundit po qëndron në Korenë e Jugut, ku mori pjesë në hapjen e dyqanit të ri “Fenty Beauty”.

31-vjeçarja u fotografua nga paparacët e veshur me një fustan pink dhe pantallona, duke lëFnë të gjithë gojëhapur.

Përndryshe, këngëtarja ka kohë që nuk ka qenë aktive me projekte të reja muzikore.

Rihanna shtatzënë?

Periskopi.com Showbiz

Rihanna nuk është e gatshme të bëhet nënë ende.

Ditëve të fundit mediat botërore kanë shkruar se ylli nga Barbadosi është në pritje të fëmijës së parë deriasa ajo parakaloj në tapetin e kuq në eventin Diamond Ball në New York  i cili organizohet për të pestën herë nga këngëtarja, transmeton Indeksonline.

31 vjeçarja mahniti në me dukjen elegante në një fustan të zi të markës ‘Givenchy’ me të cilat duke theksuar linjat  e saj të turpit ngiti thashethemet se ajo është shtatzënë, e me deklaratën e saj atë mbrëmje këto dyshime u shtuan edhe më shumë.

“Unë jam një grua e zezë, kam lindur nga një grua e zezë që ka lindur nga një grua ne zezë e lindur nga një grua e zezë dhe unë do të lind një grua të zezë”, u shpreh Rihanna për Essence.

Por, pas këtyre spekulimeve burime të afërta me Rihannën kanë deklaruar për TMZ se kënëgtarja nuk është në pritje të një fëmije.

Ndërsa derisa ajo nuk po bëhet nënë, këngëtarja është në përgatitje të finalizimit të albumit të saj të nëntë.

 

Këtë vjeshtë mund të vishni fustan si të Rihannës (Foto)

Periskopi.com Zoya

Vjeshta është shumë afër, bashkë me të vijnë edhe shumë ndryshime në stilin e veshjes.

Gratë në këtë sezon kanë shumë problem se çfarë të veshin të duken bukur dhe elegante, por njëkohësisht edhe të mos ndjejnë të ftohtin.

Sipas People këtë dilemë ju mundeni ta zgjidhni nëse i përcillni pak veshjet e personave të famshëm gjatë kësaj periudhe.

Rihanna është njëra nga personazhet e famshme që duhet të përcillet për veshjet e saj të vjeshtës.

People u propozon që të vishni një fustan kafe të gjatë dhe të gjerë, atij duhet t’ia kombinoni disa sandale dhe  vathë ngjyrë të metaltë.

Kjo veshje nuk do të kishte kuptim nëse nuk shoqërohet me një çantë të zezë.

 

Vogëlushja që ngjanë me Rihannën, fotografia më e pëlqyer në Instagramin e këngëtares

Periskopi.com Showbiz

Fotografia e një vogëlushe që kishte ngjashmëri të madhe me yllin e muzikës, Rihanna ka bërë buj të madhe në rrjetet sociale dhe media.

E shokuar me ngjashmërinë kishte mbetur edhe vet këngëtarja e cila ka publikuar imazhin e vajzës simpatike në llogarinë e saj të ‘Instagram-it’, shkruan Indeksonline.

“Gati sa nuk më ra telefoni, si është e mundur?”, kishte shkruar Rihanna në mbishkrimin e fotografis.

Kjo foto brenda një dite ka kaluar shifrën e mbi 7 milionë pëlqimeve duke u bërë fotografia më e pëlqyer në llogarinë e këngëtares e cila ndiçet nga më shumë se 73 milionë persona.

Kështu ajo ka lenë prapa të gjitha postimet që Rihanna ka postuar në ‘Instagram’.

Të pasmet seksi të Rihannës, sa shumë peshë ka shtuar ajo

Periskopi.com Showbiz

Rihanna ndonëse ka kohë që nuk ka publikuar një projekt të ri muzikor, ajo ka vazhduar të jetë aktive me linjën e saj të produkteve të bukurisë.

Diva e muzikës, edhe në rrjetet sociale është mjaft aktive dhe së fundi ka realizuar disa poza mjaft joshëse.

 

 

E veshur në një fustan të gjatë me ngjyrë të kuqe, 32 vjeçarja dukej tejet seksi dhe në super formë.

Riri së fundi është akuzuar që ka shtuar shumë peshë, por ylli i muzikës lidhur me këtë ka deklaruar se po ndihet më mirë se kurrë më parë.

Ndryshe, ajo është në lidhje me miliarderin arab, Hassan Jamel.

Rihanna provokon me fotografinë e fundit (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Ylli i pop muzikës Rihanna ka tërhequr vëmendjen e publikut me fotografinë e fundit që ka postuar në instagram.

31 vjeçarja në këtë fotografi shfaqet provokative me veshjen prej leopardi.

Këngëtarja më e pasur në botë ka kohë që nuk ka sjellur ndonjë këngë, por së fundmi ka paralajmëruar një album të ri ku pritet të ketë bashkëpunime me artistë si Lady Gaga.

 

View this post on Instagram

 

@interviewmag

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Rihanna fillon me brendin e modës, kjo është pasuria e saj

Periskopi.com Showbiz

Rihanna ka konfirmuar se ajo është gati për të lansuar brendin e saj të modës të cilin do ta emëroi Fenty bashkë me grupin e saj LVMH derisa pasuria e saj 260 milionëshe vazhdon të rritet

Gjatë vitit 2019, Rihanna pritet që të këtë një pasuri për rreth 260 milionë dollarë, gjë që e bën atë këngëtarën më të pasur në botë.

Rihanna (31), është gati për ta rritur pasurinë e saj derisa ajo pritet që të bëj hapat e radhës në modë, duke ju bashkuar grupit të famshëm të veshjeve luksoze, LVMH për të lansuar “Fenty”, që është brendi i saj i veshjeve, këpucëve dhe akcesorëve, të cilat do të vazhdojnë që të lansohet nga kjo ditë.

 

Një dekadë pas rrahjes brutale, Chris Brown e quan mbretëreshë Rihannën

Periskopi.com Showbiz

Chris Brown e ka quajtur ish-të dashurën e tij, Rihanna, një ‘mbretëreshë’ në mediat sociale – një dekadë pasi sulmoi atë dhe e bëri për spital.

Të premten, Chris Brown ndau mendimin e tij për fotografitë e reja të Rihannës, të cilat ajo i publikoi në Instagram, shkruan DailyMail.

Këto fotografi, në të cilat ajo shfaqej mjaft provokuese, Rihanna i ka realizuar për të promovuar linjën e saj të re të të brendshmëve “Savage X Fenty”.

Brown përshëndeti artisten dhe sipërmarrësen 31-vjeçare, duke i kërkuar asaj të lëshojë muzikë të re.

“Vazhdo të ngritesh mbretëreshë”, ishin disa nga fjalët e këngëtarit në komentin e bërë në Instagram.

Dikur dyshja kanë qenë në lidhje, por marrëdhënia e tyre përfundoi në mëngjesin e 8 shkurtit të vitit 2009, kur Chris e rrahu Rihannën aq keq, duke e bërë për spital, transmeton Telegrafi.

Ai u akuzua për sulme kriminale dhe kërcënime muajin e ardhshëm, para se të pranonte fajin për një akuzë të vetme kriminale.

Këngëtari u urdhërua të shërbente pesë vjet provë në shërbim të komunitetit dhe këshillimit për dhunën në familje.

Badihava, si Rihanna s’bën më nana (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rihanna ka lansuar edhe produktet e reja nga linja e saj e kozmetikës.

Ylli i muzikës është vet imazhi i markës ‘Fenty Beauty’ ku edhe ka sjellur një fotosesion mahnitës.

30 vjeçarja përmes disa imazheve tejet seksi ka vënë në pah fizikun e saj të kompletuar dhe në disa poza sensuale ajo arriti të jetë në qendër të mediave.

Rihanna dukej në super formë teksa ka paralajmëruar se krahas linjës së produkteve të bukurisë dhe linjës së të brendshmeve në emrin e saj, ajo pas një pauze të gjatë ka filluar punën edhe për projektet e reja muzikore.

Teksa reklamon të brendshmet seksi, Rihanna çmend rrjetin me këto linja trupore

Periskopi.com Showbiz

Asnjëherë nuk ka pasur dyshime se Rihanna është një ndër këngëtaret jo vetëm më të bukura, por edhe seksi – raporton Periskopi.

Këtë ajo e ka dëshmuar edhe njëherë në një fotografi që ka shpërndarë në llogarinë e saj zyrtare në Facebook.

Aty ajo është shfaqur gjysmë e zhveshur, teksa ka reklamuar një markë të veshjeve të brendshme për femra.

Në të bardha, ajo duket super seksi – me linja trupore perfekte./PERISKOPI