PSG zyrtarizon blerjën e parë

Periskopi.com Sporti

Paris Saint-Germain ka kryer transferimin e parë për këtë merakto vere.

Sot, ata u zyrtarizuan blerjën e Pablo Sarabia Garcia nga Sevilla, për shifrën e 18 milionë eurove, aq sa ishte edhe klauzola e largimit të tij, edhe pse vlera e tij në treg llogaritet të jetë 40 milion euro.

Mesfushori me tipare sulmuese ka firmosur kontratë 5-vjeçare, me pagë 4 milionë euro në sezon.

Për 27-vjeçarin sezoni që kaloi ishte tejet pozitiv, pasi arriti të shënojë 23 gola dhe dha 17 asist për shokët e skuadrës në të gjitha ndeshjet me andaluzianët.