Shau në gjuhen portugeze para kamerave, FA vendosë për Mourinhon

Periskopi.com Sporti

Federata e Futbollit të Anglisë ka vendosur që të mos e dënojë Jose Mourinhon për komentet e bëra gjatë një ndeshje.

Mourinho është duke u hetuar për shkak të ofendimeve në gjuhën portugeze drejtuar ndaj një kamere televizie në fitoren e Man Unitedit, 3-2 ndaj Newcastles.

Related image

Manchester Unitedi, suksesshëm, ia doli ta fitojë këtë ”betejë” me Federatën angleze.

Dhe për shkak të rregullave të shkruara nga Komisioni Rregullues, FA ka vendosur kundër këtij vendimi.

Përndryshe, Man Unitedi përballet sonte me Juventusin në kuadër të Champions Leagues./Periskopi/