Nuk ndalet Lirim Kastrati, shënon edhe një gol tjetër

Periskopi.com Sporti

Lirim Kastrati ka shënuar përsëri për skuadrën e tij, Lok. Zagreb.

Kastrati kishte shënuar një gol në minutën e 20’ por shënoi prap edhe në minutën e 50’.

Skuadra Lok. Zagreb është duke fituar me rezultat 4-1 kundër skuadrës Slaven Belupo.

Futbollisti është vetëm 20 vjeçar, dhe pritet që të ketë një karrierë mjaftë të suksesshmë në futboll.

Rita fantastike në ‘Stamford Bridge’, shënon gol (Video)

Periskopi.com Showbiz

Rita Ora ka perfomuar dje në pushimin mes pjesëve në lojën e yjeve të organizuar për bamirësi nga SoccerAid.

Mbrëmë është mbajtur një event nga SoccerAid, ylli i së cilës ka qenë Rita, ku ka performuar në pushimin mes pjesëve të lojës së futbollit ku kanë luajtur shumë lojtarë të njohur të futbollit anglez.

Këngëtarja ka shfrytëzuar rastin për të gjuajtur drejt portës së një prej stadiumeve më të mëdhenj në Londër dhe foto janë fanatstike, shkruan Gazeta Express.

Rita ka ndezur atmosferën në stadium, pasi ka performuar disa prej këngëvë të sajm perfomancë kjo që është lavdëruar shumë nga të pranishmit dhe mediat angleze.

UNICEF me këtë rast ka publikuar edhe një vide të Ritës të kohës kur ajo ka bërë vizitën në vendlindjen e saj, në Kosovë.