Kida shkëlqen me paraqitjen, pas publikimit të këngës së re

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja Orhidea Latifi, e njohur me emrin artistik Kida, edhe pse e re në moshë ka arritur të marrë një vëmendje të madhe nga publiku për shkak të projekteve të saj muzikore, shkruan Indeksonline.

Këngët e saj pëlqehen shumë, duke u kthyer menjëherë në hite, e njejtë ka bërë edhe së fundmi kur ka publikuar këngën ‘Malli’, që u prit shumë mirë nga publiku.

Pas publikimit të këngës, ajo duket se po e shijon suksesin dhe pritjen e ngrohtë nga publiku.

Në paraqitjen e saj të fundit, ajo ka shkëlqyer me pamjen.

 

Arta Nitaj nuk ndalet, shkëlqen me këtë paraqitje

Periskopi.com Showbiz

Aktorja shqiptare Arta Nitaj është mjaft e dashur për publikun, falë famës që mori me rolin e ‘Xhesikës’ tek seriali ‘O sa mirë’, shkruan Indeksonline.

Përpos si aktore, ajo ndiqet shumë edhe nëpër rrjetet sociale në secilën paraqitje që bën.

Kjo falë bukurisë dhe formave trupore që aktorja gëzon.

Ajo së fundmi edhe njëherë ka shfaqur bukurinë dhe linjat trupore në formën më të mirë.

Dua Lipa shkëlqen në Londër (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Dua Lipa ka shfaqur veshjen e saj me stil teksa po parakalonte në tapetin e kaltër gjatë pjesëmarrjes në Nordoff Robbins 02 Silver Clef Awards 2019, mbajtur në Londër të Anglisë.

Këngëtarja kosovare  ishte e shoqëruar nga kolegët e saj artistë, Sam Smith, Mabel, The Black Eyed Peas – apl.de.ap, Taboo dhe will.i.am – si dhe nga anëtarët e Years & Years – Mikey Goldsworthy, Olly Alexander dhe Emre Turkmen.

Dua Lipa, Sam Smith dhe të ftuarit e tjerë ishin në mesin e fituesve të këtij viti të kësaj ceremonie,e  cila u udhëhoq nga Edith Bowman për herë të tretë radhazi.

 

Rita Ora tërheq vëmendjen, shkëlqen në të bardha (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Rita Ora është një nga këngëtaret shqiptare më të suksesshme në arenën ndërkombëtare.

Ajo në secilën paraqitje që bën kujdeset që të duket mirë, kështu ka bërë edhe në paraqitjen e fundit ku ajo shihet e veshur në të bardha që duket se i shkon shumë.

Duket se në këto ditë të nxehta vere ngjyra e bardhë po i sjellë freskinë bukuroshes me prejardhje nga Prishtina.

Kujtojmë që Rita ka arritur sukses të madh në arenën ndërkombëtare me këngët e saj që dëgjohen gjithandej nëpër botë.