Shpëtohen 7 turistë në Durrës

Periskopi.com Lajme

Roja bregdetare kanë shpëtuar 7 turistë që rrezikonin të mbyteshin në ujërat e Detit Adriatik, në Durrës mbrëmjen e sotme.

Mjeti lundrues me të cilin udhëtonin ka pësuar avari dhe është dashur ndërhyrja e rojes bregdetare për t’i nxjerrë në breg.

 

 

Por fatmirësisht, burime te mediave shqiptare bëjnë me dije se përvec panikut, turistët nuk pësuan asnjë lëndim.